Κωνσταντινουπολίτες, Μικρασιάτες, Καππαδόκες, και όχι μόνο, δίνουν και φέτος ραντεβού στην όμορφη φύση για τον εορτασμό της Πρωτομαγιάς. Την Τρίτη 1 Μαΐου, στο κτήμα του σωματείου «Η Νέα Σινασός», τα μέλη και οι φίλοι του σωματείου υποδέχονται την άνοιξη για 5η συνεχόμενη χρονιά.
Μέσα σε ένα χώρο απαράμιλλης φυσικής ομορφιάς, στο Κρυονέρι Αττικής, όπου οι Σινασίτες συγκεντρώνονται για το πανηγύρι της Παναγιάς της Αψηλής, θα στηθεί ένα υπαίθριο γλέντι με πολύ φαγητό, ποτό και καλή διάθεση.
Η «Νέα Σινασός» ενημερώνει ότι ο καθένας μπορεί να φέρει μαζί του το φαγητό του ή να ψήσει τα κρεατικά του στο χώρο (υπάρχει ψησταριά, χρειάζονται μόνο κάρβουνα), Επίσης, η καντίνα του σωματείου προμηθεύει νερό, αναψυκτικά, μπύρες και κρασί. Όσοι δεν διαθέτουν μεταφορικό μέσο, μπορούν να καλούν στα τηλέφωνα 2109565552 & 6942208426. Η είσοδος είναι ελεύθερη.