Το εβδομαδιαίο πρόγραμμα της Εστίας Νέας Σμύρνης εμπλουτίζεται με νέα τμήματα για τους μικρούς φίλους του συλλόγου. Με στόχο τα παιδιά να καλλιεργήσουν το ομαδικό πνεύμα και τη φαντασία τους, αλλά και να αποκτήσουν πολύτιμες γνώσεις, το σωματείο εγκαινίασε παιδικό θεατρικό εργαστήρι.
Τα μαθήματα πραγματοποιούνται κάθε Τετάρτη (18:00-19:00) με δασκάλα τη Χριστίνα Πλατανιώτη.
Το θεατρικό παιχνίδι προσφέρει διασκέδαση και ψυχαγωγία, δίνει την ευκαιρία στο παιδί να εκφραστεί και να επικοινωνήσει, καθώς και να γνωρίσει, παίζοντας, τον κόσμο γύρω του, αλλά και τον εαυτό του. Ταυτόχρονα δημιουργεί ένα ασφαλές πλαίσιο μέσα στο οποίο το παιδί ακίνδυνα και χωρίς συνέπειες δοκιμάζει τον εαυτό του, τα όριά του, τις σχέσεις του με τους άλλους. Τονώνει την αυτοπεποίθηση και την αυτοεκτίμησή του και αυξάνει τη δημιουργικότητά του.
Κόστος συμμετοχής: 20€/μήνα.
- Πληροφορίες-εγγραφές στα τηλέφωνα 2109330274 & 2109333702 Δευτέρα έως Παρασκευή 10:00 με 12:00 το πρωί, στη Γραμματεία της Εστίας Νέας Σμύρνης.