Ο δήμαρχος Θεσσαλονίκης Γιάννης Μπουτάρης ενημερώθηκε κατά την εθιμοτυπική επίσκεψη της αντιπροσωπείας της Ομοσπονδίας Προσφυγικών Σωματείων Ελλάδος για θέματα που απασχολούν τα προσφυγικά σωματεία αλλά και τους γενικότερους στόχους της.
Η συνάντηση έγινε στο πλαίσιο της εκδήλωσης της κοπής της πρωτοχρονιάτικης πίτας της ΟΠΣΕ που έλαβε χώρα στο κλειστό Δημοτικό Θέατρο Συκεών. Σύμφωνα με δημοσίευμα του mikrasiatis.gr, στη συνάντηση παρευρέθηκαν ο πρόεδρος της ΟΠΣΕ Λουκάς Χριστοδούλου, ο γενικός γραμματέας Δημήτρης Παντέλας και τα μέλη Μαρία Δραγάτση, Γιάννης Τριανταφυλλίδης και Αποστόλης Δαγδελένης.