Από το Γενικό Επιτελείο Ναυτικού έγινε γνωστό ότι η εξόδιος ακολουθία του υποπλοιάρχου Αναστάσιου Τουλίτση θα τελεστεί το Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016 στις 15:30 στον Ιερό ναό Μεταμορφώσεως του Σωτήρος, στην Μεταμόρφωση Αττικής.
Η κηδεία του υποπλοιάρχου Κωνσταντίνου Πανανά θα τελεστεί την Κυριακή 14 Φεβρουαρίου 2016 στις 13:00 στον Ιερό ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου, στην Άρια Ναυπλίου. Τα δύο παλληκάρια του Πολεμικού Ναυτικού έχασαν τη ζωή τους κατά την εκτέλεση του καθήκοντος στο δυστύχημα της 11ης Φεβρουαρίου 2016 στη νήσο Κίναρο. Σήμερα το πρωί, ο πατέρας του Κ. Πανανά προκάλεσε πανελλήνια συγκίνηση με τα λόγια του σε εκπομπή Mega.