Η αστυνομία αναζητεί το δράστη και ζητάει βοήθεια από τους πολίτες.
Οδηγός παρέσυρε και εγκατέλειψε, το βράδυ του Σαββάτου 15χρονη μαθήτρια που περπατούσε στην επαρχιακή οδό Τριλόφου – Καρδίας, στο ύψος της στάσης «Φτελιά» του ΟΑΣΘ στη Θεσσαλονίκη.
Η νεαρή κοπέλα μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο «Παπαγεωργίου», όπου νοσηλεύεται στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας, έχοντας ευτυχώς διαφύγει τον κίνδυνο.
Η αστυνομία αναζητεί τον δράστη και παρακαλεί όποιον γνωρίζει κάτι σχετικά με τις συνθήκες του δυστυχήματος να επικοινωνήσει με την τροχαία Θεσσαλονίκης στο τηλέφωνο 2310 557541.
Τμήμα σύνταξης pontos-news.gr με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ