Έκκληση για αίμα για τον 25χρονο από το Κορδελλιό, που γλίτωσε με σοβαρά εγκαύματα, από την πυρκαγιά σε διαμέρισμα, όπου βρήκαν τραγικό θάνατο τρία άτομα.
Σταθερή παραμένει η κατάσταση του 25χρονου Τάσου, ο οποίος σώθηκε την τελευταία στιγμή από τις φλόγες που τύλιξαν το σπίτι, όπου έμενε στο Κορδελιό.
Την Παρασκευή ο νεαρός θα κάνει το πρώτο του χειρουργείο και θα χρειαστεί αίμα. Για το λόγο αυτό φίλοι και συγγενείς του 25χρονου Τάσου κάνουν έκκληση σε όποιον μπορεί να προσφέρει λίγα λεπτά από το χρόνο του, ώστε να μπορέσει ο Τάσος να είναι και πάλι κοντά τους.
Το αίμα μπορεί να δοθεί σε οποιοδήποτε νοσοκομείο απλά να αναφερθεί ότι είναι για τον Ανδρόνικο Αναστάσιο που νοσηλεύεται στο νοσοκομείο «Παπανικολάου».
Να υπενθυμίσουμε ότι στην πυρκαγιά που έβαλε ο παππούς της οικογένειας αφού περιλούστηκε με βενζίνη, κάηκε ο ίδιος, η 65χρονη σύζυγός του και το εγγόνι τους, ηλικίας 1,5 ετών.
Το 10χρονο αγοράκι που απεγκλωβίστηκε από τις φλόγες είναι καλά στην υγεία του και πήρε εξιτήριο.