Μεγάλης έκτασης επεισόδια σημειώθηκαν το βράδυ Παρασκευής στον πεζόδρομο του Μεσολογγίου, με αποτέλεσμα τον πολύ σοβαρό τραυματισμό 23χρονου.
150 οπαδοί του Παναθηναϊκού που κατευθύνονταν στο κλειστό γήπεδο της πόλης για το φιλικό παιχνίδι της ομάδας βόλεϊ του «τριφυλλιού», επιτέθηκαν σε 10 φίλους του Ολυμπιακού, που βρίσκονταν στον τοπικό σύνδεσμο.
Εκτοξεύτηκαν πέτρες, μάρμαρα, φωτοβολίδες, καδρονιά, με αποτέλεσμα να τραυματιστεί σοβαρά στο κεφάλι ένας 23χρονος από την Άρτα!
Ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ.
«Βραδινές ώρες σήμερα στο Μεσολόγγι, ενώ ομάδα φιλάθλων κατευθυνόταν σε γήπεδο για φιλικό αγώνα βόλλεϋ, διερχόμενοι έξω από γραφεία φιλάθλων άλλου αθλητικού συλλόγου, προκλήθηκε μεταξύ τους επεισόδιο με εκατέρωθεν ρίψεις πετρών»
«Τραυματίσθηκε στο κεφάλι ένας 23χρονος, ο οποίος νοσηλεύεται σε σοβαρή κατάσταση στο νοσοκομείο του Ρίο. Σε εξέλιξη αστυνομική έρευνα με τη συνδρομή της Αντιεισαγγελέα Πρωτοδικών Μεσολογγίου. Έχουν προσαχθεί και εξετάζονται 17 άτομα».