Έλληνες φοιτητές κατασκεύασαν διαφημιστικό σποτ το οποίο κάνει τo γύρο του Διαδικτύου και διαφημίζει την Ελλάδα με κόστος μόνο 25 ευρώ. Σε αντίθεση με το βίντεο του ΕΟΤ που είχε στοιχίσει στο ελληνικό δημόσιο 75.000 ευρώ.
Το διαφημιστικό αυτό για την Ελλάδα, γράφτηκε στα πλαίσια του μαθήματος της Διαφήμισης, από τους σπουδαστές του Εργαστηρίου Δημιουργικής Γραφής, Tabula Rasa. Η έμπνευσή τους προήλθε από την αγάπη για την πατρίδα τους και την πεποίθησή τους ότι ζουν σε ένα από τα ωραιότερα μέρη του κόσμου.
Τελικά θέλει τρόπο…όχι χρήμα.
Be one of us απολαύστε το…
Σχετικά άρθρα:
Το πανάκριβο βίντεο της Κεφαλογιάννη πάει στη Βουλή