24ωρη προειδοποιητική απεργία πραγματοποιεί η Ομοσπονδία Εφοριακών Υπαλλήλων.
Οι εφοριακοί υπάλληλοι αποφάσισαν να προχωρήσουν αύριο Τρίτη 23 Απριλίου, σε κινητοποιήσεις διεκδικώντας τη διασφάλιση του δημόσιου χαρακτήρα στις εφορίες, αλλά και τη διασφάλιση των οργανικών θέσεων του κλάδου.
Παράλληλα αναφέρουν πως θα πρέπει να προχωρήσει και η μισθολογική αποκατάσταση των επιτυχόντων του ΑΣΕΠ του 2008.