Ο χειμώνας δεν λέει να δώσει τη θέση του στην Άνοιξη στο Πόντο, με τις θερμοκρασίες σε πολύ χαμηλά για την εποχή επίπεδα.
Καιρός Τραπεζούντας
Για σήμερα Δευτέρα νεφώσεις με παροδικές βροχές (γενικά σθενείς) στην πόλη και την ευρύτερη περιοχή του Πόντου. Οι άνεμοι θα πνέουν από βορειο-δυτικές διευθύνσεις 2-3Bf, ενώ η θερμοκρασία διατηρείται σε χειμερινούς ρυθμούς και θα κυμανθεί από 5-12οC.
Την Τρίτη αρχικά συννεφιασμένο το καιρικό σκηνικό με λίγες ασθενείς κατά βάσει βροχές ως τις πρωϊνές ώρες και στη συνέχεια βελτίωση με διατήρηση λίγων νεφώσεων. Οι άνεμοι θα πνέουν από δυτικές βορειο-δυτικές διευθύνσεις 2-3Bf, ενώ η θερμοκρασία στην καρδιά της πόλης θα κυμανθεί από 6-13οC, διατηρούμενη σε χαμηλά για την εποχή επίπεδα.
Κώστας Αλεξανδρής
Ερασιτέχνης Μετεωρολόγος – Καιρικός ερευνητής
Pontos-News.Gr