O γνωστός Βρετανός ηθοποιός Στέφεν Φράϊ βρίσκεται στην χώρα μας και άρχισε τον τουρισμό. Ήδη ξεκίνησε να ανεβάζει φωτογραφίες στο twitter και τις σχολιάζει. Υποκλίνεται στο ελληνικό τοπίο και στην ζεστασιά των ανθρώπων.
«Θεέ μου αγαπώ την Ελλάδα»! Με ενθουσιώδεις αναρτήσεις στο twitter και φωτογραφίες από τον Παρθενώνα και τους Δελφούς μέχρι τη χωριάτικη σαλάτα που απόλαυσε για μεσημεριανό, ο Στέφεν Φράι κάνει τον εαυτό του ζωντανή διαφήμιση για τη χώρα μας.
Ο γνωστός Βρετανός σκηνοθέτης και ηθοποιός που βρίσκεται αυτές τις ημέρες στην Ελλάδα υποκλίνεται στο ελληνικό τοπίο και στη ζεστασιά των ανθρώπων. «Δεν φαίνεται να έχει καταπονηθεί (η Ελλάδα) από την κρίση. Είναι πάντα φιλική και διασκεδαστική», έγραφε χθες το μεσημέρι, ενώ λίγο νωρίτερα δεν έκρυβε τον θαυμασμό του για την Ακρόπολη, «εκεί όπου γεννήθηκαν τα πάντα» όπως ανέφερε ο ίδιος.