Οι δηλώσεις του Νότη Σφακιανάκη περί χριστιανισμού και ο ναζιστικός χαιρετισμός έκαναν τον Αντώνη Ρέμο, να αντιδράσει με σχόλιο στο Twitter, πράγμα στο οποίο δεν μας έχει συνηθίσει.
Μετά τη φωτογραφία με τον Ναζιστικό χαιρετισμό ήρθε και η δήλωση του Νότη Σφακιανάκη:
«Δεν είμαι υποκριτής. Δεν είμαι χριστιανός άλλωστε, κι αυτό είναι πλεονέκτημα. Γιατί ο χριστιανός είναι υποκριτής εκ των πραγμάτων. Άλλα λέει, άλλα σκέφτεται, άλλα θέλει κι άλλα κάνει. Όταν σου έχουν διδάξει από μικρό παιδάκι πως μόλις δέχεσαι ένα χαστούκι πρέπει να γυρνάς και το άλλο μάγουλο να φας το επόμενο, σε έχουν κάνει μαζοχιστή. Αυτό εξευτελίζει την προσωπικότητα σου. Κι επομένως δεν είσαι καλός άνθρωπος»,
Το σχόλιο του Αντώνη Ρέμου:
Χωρίς πολλά λόγια κι ορθά κοφτά ο Αντώνης Ρέμος θέλησε να επαναφέρει το Σφακιανάκη στα “ίσια” του και έγραψε στο Τwitter…
«Διάβασα κάπου κατά λάθος κάποια λόγια που είπε ο Νοτης. Σου λέω μια κουβέντα με εκτίμηση: Notis ΜΑΖΕΨΟΥ! Καληνύχτα ….».
Σχετικά άρθρα:
Ναζιστικός χαιρετισμός από το Νότη Σφακιανάκη;