Ευχάριστη εξέλιξη για την υγεία του τρίτου φοιτητή που επέζησε από την τραγωδία της Λάρισας, αφού σήμερα πήρε εξιτήριο από το Γενικό Νοσοκομείο Λάρισας όπου νοσηλευόταν.
Ο 22χρονος ήταν σε πιο σοβαρή κατάσταση από τους υπόλοιπους δύο που είχαν νοσηλευτεί στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας και ο χρόνος νοσηλείας του ήταν μακρύτερος.
Όπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση που εξέδωσε το Νοσοκομείο, θα χρειαστεί να ολοκληρώσει την αποθεραπεία του σε κέντρο αποκατάστασης:
«Σήμερα εξέρχεται από τη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Νοσοκομείου μας ο ασθενής Κλήμης Ελευθέριος 23 χρονών που εισήχθη στις 28.02.2013 λόγω κώματος μετά από δηλητηρίαση από Μονοξείδιο του άνθρακα (CO).
Ο ασθενής κατά την έξοδό του από τη ΜΕΘ έχει φυσιολογική επαφή με το περιβάλλον και παρουσιάζει ήπια τετραπάρεση με μυοπάθεια. Η κατάστασή του βαίνει νευρολογικά βελτιούμενη, χρήζει όμως περαιτέρω νοσηλευτικής φροντίδας και αποκατάστασης σε ειδικό κέντρο».
Σχετικά άρθρα:
Τραγωδία: Δύο φοιτητές νεκροί, τρεις στο νοσοκομείο
Εξιτήριο για τους δύο φοιτητές στη Λάρισα
Συγκλονιστικό γράμμα από τον πατέρα του νεκρού φοιτητή