Με στάσεις απεργίας αύριο Τρίτη 12 Φεβρουαρίου συμπαραστέκονται-διαμαρτύρονται οι εργαζόμενοι στους 35 εργαζόμενους μέλη του ΠΑΜΕ.
Τρίωρη παναττική στάση Εργασίας, θα πραγματοποιήσει αύριο Τρίτη 12 Φεβρουαρίου, η ΑΔΕΔΥ, από τις 8.00 έως τις 11.00 το πρωί, καλώντας όλους τους εργαζόμενους στις Υπηρεσίες του Δημοσίου, των Ο.Τ.Α. και των Ν.Π.Δ.Δ. να συμμετάσχουν στη συγκέντρωση διαμαρτυρίας που θα πραγματοποιηθεί στο χώρο των Δικαστηρίων της πρώην Σχολής Ευελπίδων, κατά της παραπομπής σε δίκη 35 εργαζομένων-μελών του ΠΑΜΕ για τα επεισόδια στο υπουργείο Εργασίας.
Συμπαράσταση και συμμετοχή στην στάση εργασίας ανακοίνωσε και η Πανελλήνια Ομοσπονδία Εργαζομένων στις Δημόσιες Οικονομικές Υπηρεσίες (ΠΟΕ -ΔΟΥ).
Η ΔΕΗ επίσης πραγματοποιεί 4ωρη στάση εργασίας από τις 7:00 μέχρι τις 11:00 για τους ίδιους λόγους.