Την Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2012 και ώρα 18:30 έξω από τα γραφεία του τηλεοπτικού σταθμού “ΑΝΤ1” στο Μαρούσι (Κηφισίας 10 – 12) θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση διαμαρτυρίας από τους Μικρασιάτες που θέλουν να σταματήσουν όλα αυτά που προσβάλουν το αδικοχαμένο αίμα των προγόνων τους. Είναι ένα “ΟΧΙ” στην τηλεοπτική τουρκοποίηση της Ελληνικής τηλεόρασης. Την εκδήλωση οργανώνουν οι: Σύνδεσμος Μικρασιατών Κωνσταντινουπολιτών “Ρίζες”, Μικρασιατικός Σύλλογος Μελισσίων “Άγιος Γεώργιος Γκιουλμπαξέ”, Ένωση Βετεράνων της Κύπρου, Σύλλογος Ασύριων, Ποντιακός Σύλλογος Χαλανδρίου “Ο Ακρίτας”. Συνολικά θα συμμετέχουν 17 Σωματεία.
Για δηλώσεις συμμετοχής Συλλόγων και Συνδέσμων μπορείτε να απευθυνθείτε:
Νίκο Καραμπουρνιώτη, Πρόεδρο του Συλλόγου Μικρασιατών Κωνσταντινουπολιτών “Ρίζες”: 6942 691 267
Νικόλαο Αργυρόπουλο, Πρόεδρο της Ένωσης Βετεράνων της Κύπρου: 6934 654 321 – E-mail: [email protected]
Βασίλειο Ροσταδάκη, Πρόεδρο του Μικρασιατικού Συλλόγου Μελισσίων “Άγιος Γεώργιος Γκιουλμπαξέ”: 6936 550 082 E-mail: [email protected]